چرا موتور جستجو در فروشگاه آنلاین شما مهم است

person نویسنده: محمدرضا درودی list دسته: تجارت الکترونیک تاریخ: comment دیدگاه: 0 favorite بازدید: 394

بیشتر فروشگاه های وب دارای موتور جستجوی داخلی هستند. یک موتور جستجو برای بازدید کنندگان شما مفید است

. اگر در فروشگاه آنلاین خود موتور جستجو ندارید ، ممکن است مشتریان زیادی را ازدست بدهید.

برخی از مشتریان نمی توانند آنچه را که به دنبالش می گردند پیدا کنند و برخی از مشتریان مرور کردن در وب سایت شما را بسیار مشکل می دانند. در این پست وبلاگ می توانید اطلاعات بیشتری در مورد موتورهای جستجوگر فروشگاه آنلاین و دلیل مهم بودن آنها بیابید.

موتور جستجوگر خوب چه کاری باید انجام دهد و چگونه باید به نظر برسد

توسعه و ساخت موتور جستجوی مناسب برای فروشگاه آنلاین شما می تواند بسیار وقت گیر باشد. این امر به دلیل اهمیت اطمینان از کمک به جای مانع بازدید کنندگان شما است.

ممکن است بخواهید بدانید موتور جستجوی شما چگونه باید به نظر برسد و چه کاری باید انجام دهد ، خود را در کفش مشتریان قرار دهید. هرچه توجه شما به نیازهای مشتریان بیشتر باشد ، احتمال اینکه موتور جستجوی شما واقعاً آن نیازها را برآورده کند ، بیشتر خواهد شد. در حقیقت ، برای بسیاری از مشتریان ، موتور جستجوی فروشگاه وب به همان اندازه مهم است که سبد خرید و گزینه های پرداخت مهم می باشد.

چندین عامل مهم وجود دارد که می توان موتور جستجو را قادر به انجام آن دانست و چگونه باید به نظر برسد. این عوامل عبارتند از:

  • موتور جستجو باید مکان یاب و آسان باشد. موتور جستجوگر خود در پایین صفحه قرار ندهید. قطعاً بهتر است آن را در بالا یا وسط قرار دهید.
  • بدیهی است که این موتور جستجو است : موتور جستجوی شما آشکار است زیرا این برای فروش مهم است.
  • موتور جستجو را برای خطاهای املا و مترادف بهینه کنید: هنگامی که مشتریان شما به دنبال یک محصول هستند ، ممکن است همیشه املای صحیحی نداشته باشند یا نام محصول را دقیقاً بنویسند. بنابراین ، موتور جستجو باید هم خطاهای املایی و هم مترادف را در خود جای دهد. در غیر این صورت ، ممکن است به زودی مشتری خود را گم کنید ، زیرا وقتی مشتریان شما در جستجوی آنها هستند ، محصولات شما ظاهر نمی شوند...

چرا داشتن موتور جستجو در فروشگاه آنلاین شما مهم است؟

فرقی نمی کند ، اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید که لباس می فروشد ، یا یک فروشگاه اینترنتی دارید که اسباب بازی بفروشد. اگر یک فروشگاه اینترنتی پر از محصولات دارید ، مهم است که موتور جستجوی داخلی را به فروشگاه وب خود اضافه کنید.

اما چرا اینقدر مهم است؟ هنگامی که برخی از افراد با استفاده از موتورهای جستجو مانند Google ، فروشگاه آنلاین شما را پیدا می کنند ، معمولاً در جستجوی یک یا چند محصول خاص هستند. اگر آنها نتوانند پس از کلیک مستقیم روی فروشگاه آنلاین شما ، محصول را پیدا کنند ، بسیار محتمل است که مشتری برای یافتن یک فروشگاه اینترنتی دیگر ، دوباره به Google کلیک کند.

شما می توانید با استفاده از موتور جستجو ، راه حلی سریع و آسان را برای بازدید کنندگان اجتناب کنید ، تا بتوانند محصول را پیدا کنند.

با داشتن موتور جستجو شانس بازدیدکنندگان در واقع برای یافتن محصول در فروشگاه وب خود را افزایش می دهید. بنابراین ، موتور جستجوی داخلی گزینه بسیار خوبی برای حلق آویز کردن به مشتریان بالقوه است.

مزایای داشتن موتور جستجو در فروشگاه آنلاین شما

بیشتر فروشگاههای اینترنتی اهمیت داشتن موتور جستجوگر را برای استفاده مشتری ، در هنگام جستجوی چیز خاصی درک می کنند. دلیل این امر این است که یک موتور جستجوی داخلی در فروشگاه وب شما مزایای بسیاری را ارائه می دهد.

برای نشان دادن اهمیت موتور جستجو ، دلایل اصلی این عنصر فروشگاه آنلاین شما را شناسایی کرده ایم.

جست و جوگر پرستاشاپ

1. موتورهای جستجو باعث بهبود تجربه کاربر می شوند

مطالعات نشان می دهد که فقط حدود 30٪ از بازدید کنندگان از یک فروشگاه اینترنتی وقت خود را صرف جستجوی محصول در دسته های مختلف می کنند.

در عوض ، بیشتر بازدید کنندگان موتور جستجوی داخلی فروشگاه آنلاین را پیدا می کنند و کالای مورد نظر خود را وارد می کنند. این نتایج کمک می کند که خیلی زود محصول دلخواه خود را پیدا کنند.

با توجه به موتور جستجو در فروشگاه آنلاین خود ، تعداد بازدید کننده هایی که از فروشگاه آنلاین شما خارج می شوند کاهش می یابد که به نوبه خود تبدیل ها را افزایش می دهد. مشتریان محصولات شما را سریع پیدا می کنند و پس از آن می توانند تشخیص دهند که آیا باید آنها را خریداری کرد یا خیر. اگر مشتری بالقوه یقین نداشته باشد که پس از چند ثانیه آنچه را که به دنبالش می گردند پیدا کند ، فرد از فروشگاه وب شما خارج خواهد شد.

2. موتورهای جستجو می توانند تعداد فروشهای دیگر را افزایش دهند

بعضی اوقات بازدید کننده به دنبال خرید کالای خاصی است که معلوم می شود در بورس فروخته شده یا نه. بدون موتور جستجوی داخلی ، کار خاصی برای مشتری انجام نمی دهید ، مگر اینکه شخص با خدمات مشتریان شما تماس بگیرد. به احتمال زیاد این اتفاق نیز نخواهد افتاد ، بنابراین مشتری به احتمال زیاد به فروشگاه اینترنتی دیگری را مراجعه خواهد کرد.

اما اگر موتور جستجوگر دارید چه می کنید؟ می توانید توجه بازدید کننده خود را به روشی بسیار خاص جلب کنید. با استفاده از موتور جستجوگر ، مشتری به محصولات مرتبط یا مکمل مراجعه می شود. به عنوان مثال ، مشتری ممکن است به دنبال کفش هایی با رنگ خاصی باشد که به فروش می رسد. درعوض ، موتور جستجو چندین مدل مشابه را نشان می دهد و باعث می شود مشتری نگاه دقیق تری به سایر محصولات شما بیندازد و این اغلب منجر به فروش می شود.

3. موتورهای جستجوگر ، جستجوهای محصول را تسهیل می کنند

محصولاتی نیز وجود دارد که دسته بندی آنها دشوار است. مشتریان چگونه می توانند این محصولات را پیدا کنند؟ در اینجا ، یک موتور جستجو می تواند مفید باشد - به خصوص موتور جستجو که پیش بینی می کند بازدید کننده شما برای چه چیزی خرید می کند.

یک موتور جستجو به خطاهای املایی ، مترادف ها و غیره کمک می کند که نتایج صحیح را نمایش دهند و چناچه این مورد انجام نشود مشتری به دلیل عدم دریافت نتایج جستجو از کلیک در وب سایت شما جلوگیری کند.

موتور جستجوگر بدون توانایی تشخیص مواردی مانند خطاهای املایی و مترادف مفید نیست ، زیرا تنها درصد کمی از افراد به درستی نام محصول را وارد می کنند.

4- موتورهای جستجو داده های ارزشمندی را برای بهینه سازی فروشگاه وب شما ارائه می دهند

موتور جستجو می تواند هنگام به کار بردن کلمات جستجو به بهینه سازی فروشگاه وب شما کمک کند. با استفاده از ابزارهای مختلف تحلیل ، مانند Google Analytics ، می توانید تمام کلمات جستجوی بازدید کننده از موتور جستجو را پیدا کنید.

شما می توانید از این امر به نفع خود استفاده کنید ، زیرا این ابزار ، آنچه را که مشتریانی در فروشگاه آنلاین شما جستجو می کنند به شما خواهد گفت.

موتورهای جستجوی پیشنهادی برای PrestaShop

پرستاشاپ موتور جستجوگر بومی خود را دارد - با این وجود ، فقط مقدمات را در بر می گیرد ، بنابراین اگر می خواهید موتور جستجوی بصری بیشتری با توصیه های محصول خوب به نظر بیاورید ، ممکن است بخواهید به طور کامل به جستجوی Savvy Search بپردازید.

به زودی از موتور جستجوی برتر ارائه شده برای پرستاشاپ 1.7، Savvy Search یک موتور جستجوی فوق العاده سریع با ویژگی های کامل خودکار ارائه خواهد داد.

دیدگاه‎ها

هیچ نظری در این زمان ثبت نشده است!

دیدگاه خود را بنویسید

یکشنبه دو شنبه سه شنبه چهار شنبه پنج شنبه جمعه شنبه فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید